Фотографи

Фотографите работят с фотоапарати за фотографиране на хора, събития, пейзажи, материали, продукти и други.

Образователна степен: Квалифициран

Проверете вашата заплата

  • По-голямата част от Фотографи получават заплата между 718 лв. и 1 150 лв. на месец през 2024.
  • Месечната заплата за начално ниво на Фотографи варира от 718 лв. до 1 170 лв..
  • След натрупване на 5 години трудов стаж техният доход ще бъде между 750 лв. и 1 239 лв. на месец.

Задачи

  • Правят снимки за рекламни, търговски, промишлени или научни цели, за илюстриране на материали и статии във вестници, списания и други публикации
  • Снимат фотографски портрети на хора и групи хора
  • Изучават изисквания за всяка отделна задача и подбират вида апарат, филм, осветление и фон
  • Определят композиции на изображения, извършват технически корекции и настройват апаратура и обекти на снимки
  • Работят със скенери за прехвърляне на фотографски изображения на компютри
  • Работят с компютри при обработка на фотографски изображения
  • Адаптират готови фотографски изображения за създаване на цифрови изображения за включване в мултимедийни продукти
  • Използват компютърни и други техники за постигане на желани ефекти
Loading...