Интериорни дизайнери и декоратори

Интериорните дизайнери и декораторите планират и проектират търгов- ски, промишлен и интериорен дизайн за получаване на специално оформена, подобрена, битова и работна среда и увеличаване на продажбите. Те коорди- нират и участват в изграждане и оформление.

Образователна степен: Квалифициран

Проверете вашата заплата

  • По-голямата част от Интериорни дизайнери и декоратори получават заплата между 718 лв. и 1150 лв. на месец през 2024.
  • Месечната заплата за начално ниво на Интериорни дизайнери и декоратори варира от 718 лв. до 1170 лв..
  • След натрупване на 5 години трудов стаж техният доход ще бъде между 750 лв. и 1239 лв. на месец.

Задачи

  • Определят целите и изискванията на дизайна чрез кратка консул- тация с клиенти и заинтересовани страни
  • Изследват и анализират пространствени, функционални, ефективни, безопасни и естетически изисквания
  • Формулират концепции за интериорен дизайн
  • Изготвят скици, чертежи, илюстрации и планове за предаване на концепции на дизайна
  • Договарят дизайнерски решения с клиенти, ръководство, достав- чици и строители
  • Избират, определят и препоръчват функционални и естетични ма- териали, мебели и изделия за интериорно оформление
  • Разработват проекти и документират избрани проекти за строи- телство
  • Координират интериорно строителство и оформление
  • Проектират и рисуват театрални декори
  • Проектират и декорират изложбени витрини и други изложбени пространства за реклама на продукти и услуги
Loading...