Инженери специалисти по управление на преработвателни и производствени инсталации

Инженерите в промишленото производство провеждат проучвания, проектират, организират и контролират изграждането, функционирането и поддръжката на промишлени производствени процеси, съоръжения и инста- лации. Те изготвят програми за координиране на производствените дейности и оценяват рентабилността и безопасността.

Образователна степен: Висококвалифициран

Проверете вашата заплата

  • По-голямата част от Инженери специалисти по управление на преработвателни и производствени инсталации получават заплата между 1050 лв. и 1646 лв. на месец през 2024.
  • Месечната заплата за начално ниво на Инженери специалисти по управление на преработвателни и производствени инсталации варира от 1050 лв. до 1920 лв..

Задачи

  • Преглеждат отчети, организационни схеми и данни за даден проект с цел определяне функциите и отговорностите на работниците, работ- ните звена и идентифицират дублиране на функции и отговорности
  • Установяват програми за измерване на работата и анализират работ- ни модели за създаване на стандарти за оползотворяване на труда
  • Анализират използването на работната сила, съоръженията и оборудването, оперативните данни, производствените графици и разходите за определяне на оптимален брой работници и ефектив- ността на оборудването
  • Изготвят спецификации за производството и определят материали, оборудване, тръбопроводни системи, материални потоци, капаци- тети и позиционирането на инсталации и системи
  • Организират и управляват трудови ресурси, доставки на материали, съоръжения и оборудване
  • Установяват стандарти и политики за монтиране, модифициране, контрол на качеството, тестване, инспектиране и поддържане в съ- ответствие с техническите изисквания и наредбите за безопасност
  • Инспектират дадено съоръжение с цел подобряване и поддържане на работата му
  • Управляват поддръжката на сгради и оборудване и координират изисквания за нови проекти, проучвания и графици за поддръжка
  • Съветват ръководството за нови производствени методи, техники и оборудване
  • Договарят с отдели по закупуване, складиране и контрол с цел осигуряване на постоянен поток на доставки