Обслужващ персонал по траурни обреди и балсаматори

Обслужващият персонал по траурни обреди и балсаматорите извършват различни дейности по погребения и балсамиране на починали.

Образователна степен: Полу-специалистите

Проверете вашата заплата

  • По-голямата част от Обслужващ персонал по траурни обреди и балсаматори получават заплата между 461 лв. и 843 лв. на месец през 2024.
  • Месечната заплата за начално ниво на Обслужващ персонал по траурни обреди и балсаматори варира от 461 лв. до 833 лв..

Задачи

  • Организират и провеждат погребения, кремации и погребални це- ремонии
  • Балсамират трупове
  • Спазват санитарни норми и законови изисквания, свързани с бал- самирането
  • Правят разрези по различни части на тялото, оформят обезобразе- ни тела, когато е необходимо
  • Обличат трупове и ги полагат в ковчези
  • Провеждат срещи за уреждане подготовката на тъжните ритуали, помагат при избора на ковчези или урни, определят мястото и вре- мето на погребенията или кремациите