Палубни моряци и сродни на тях

Палубните моряци и сродни на тях извършват дейности на палубата на кораби или други плавателни съдове.

Образователна степен: Полу-специалистите

Проверете вашата заплата

  • По-голямата част от Палубни моряци и сродни на тях получават заплата между 496 лв. и 1076 лв. на месец през 2024.
  • Месечната заплата за начално ниво на Палубни моряци и сродни на тях варира от 496 лв. до 994 лв..

Задачи

  • Дават вахта в открито море, при влизане и излизане от пристанища
  • Направляват кораби в съответствие с инструкции
  • Работят с въжета, управляват съоръжения за акостиране
  • Поддръжат и в някои случаи работят с корабни съоръжения, товарно оборудване, такелаж, спасителни и противопожарни инсталации
  • Чистят палуби и трюмове, боядисват и извършват други дейности по поддръжка според изисквания
  • Подреждат и обработват товари с товарни механизми