Търговски посредници

Търговските посредници купуват и продават стоки и спедиторски услуги на едро, от свое име или от името на клиенти срещу комисиона.

Образователна степен: Квалифициран

Проверете вашата заплата

  • По-голямата част от Търговски посредници получават заплата между 728 лв. и 1370 лв. на месец през 2024.
  • Месечната заплата за начално ниво на Търговски посредници варира от 728 лв. до 1398 лв..

Задачи

  • Установяват контакти между купувачи и продавачи на стоки
  • Обсъждат изисквания на клиенти при покупко-продажби и ги консултират
  • Купуват и продават товарно пространство на кораби
  • Договарят купуване или продажба на стоки и стокови фючърси
  • Намират товари и/или складови пространства за стоки и договарят такси за тяхното товарене, спедиция и съхранение
  • Наблюдават и анализират пазарни тенденции и други фактори, вли- яещи върху търсене и предлагане на стоки и спедиторски услуги