Търговски представители по закупуване на стоки

Търговските представители по закупуване на стоки закупуват стоки и услуги за употреба или препродажба от името на промишлени, търговски, правителствени и други фирми и организации.

Образователна степен: Квалифициран

Проверете вашата заплата

  • По-голямата част от Търговски представители по закупуване на стоки получават заплата между 728 лв. и 1370 лв. на месец през 2024.
  • Месечната заплата за начално ниво на Търговски представители по закупуване на стоки варира от 728 лв. до 1398 лв..
  • След натрупване на 5 години трудов стаж техният доход ще бъде между 826 лв. и 1568 лв. на месец.

Задачи

  • Определят или договарят срокове и условия, дават договори на доставчици или препоръчват договори за закупуване на оборудване, суровини, стоки и услуги, закупуват стоки за препродажба
  • Получават информация за изисквания и складови наличности, разработват спецификации за количество и качество на закупени стоки, разходи, дати на доставки и други условия по договори
  • Закупуват оборудване, материали или услуги за употреба или за по-нататъшна обработка
  • Изготвят оферти, съветват се с доставчици, разглеждат ценови предложения
  • Закупуват стоки за препродажба от фирми за търговия на дребно и едро
  • Проучват доклади за състоянието на пазара, търговски периодични издания и рекламни материали за продажба на стоки, посещават търговски изложения, панаири, демонстрационни зали и подобни
  • Избират стоки или продукти, отговарящи на изискванията на фирмите
  • Разговарят с доставчици, договарят цени, отстъпки, условия за кредитиране и условия за транспортиране
  • Наблюдават разпределение на стоки за продажба и поддържат адекватни стокови наличности
  • Съставят графици за доставки, наблюдават движението, поддър- жат връзки с клиенти и доставчици за решаване на възникващи проблеми
Loading...